Kalkulatory medyczne

 • Kalkulator AMR

  AMR (skrót od angielskiego Active Metabolic Rate, w języku polskim czynna przemiana materii) jest ilością energii (mierzoną w kaloriach) wydatkowaną przez organizm w trakcie różnorodnych czynności fizycznych, np.: spacerowania, tańca, czytania.

 • Kalkulator BMR

  BMR (skrót od angielskiego Basal Metabolic Rate, w języku polskim podstawowa przemiana materii) jest ilością energii (mierzoną w kaloriach) wydatkowaną przez organizm w trakcie hipotetycznego całodobowego odpoczynku w celu zapewnienia jego podstawowych czynności życiowych takich jak akcja serca, oddychanie, trawienie czy utrzymanie stałej temperatury ciała.

 • Kalkulator LDL

  LDL (skrót od angielskiego Low-Density Lipoprotein to w języku polskim lipoproteina małej gęstości) jest jednym z tłuszczowo-białkowych nośników cholesterolu (lipoprotein) we krwi człowieka. Transport ten odbywa się w kierunku od wątroby do wszystkich komórek organizmu. LDL popularnie nazywana jest „złym” cholesterolem.

 • Kalkulator TER

  Dzienne zapotrzebowania na energię (w języku angielskim Total Energy Requirement- TER) jest ilością energii (mierzoną w kaloriach) wydatkowaną przez organizm w ciągu całej doby. Jest więc sumą BMI oraz AMR.

 • Kalkulator WHR

  WHR (skrót od angielskiego Waist to Hip Ratio w języku polskim stosunek obwodu talii do obwodu bioder) stanowi wskaźnik dystrybucji tkanki tłuszczowej w ciele człowieka i jest wyznacznikiem określającym rodzaj sylwetki ciała (sylwetka w kształcie gruszki bądź jabłka) oraz typ otyłości (otyłość brzuszna bądź pośladkowo-udowa).

 • Koszty palenia papierosów

  Ile wydajesz na papierosy?

 • Optymalny puls podczas ćwiczeń

  Puls docelowy, czyli optymalna częstość akcji serca w trakcie wysiłku fizycznego stanowi 50 do 75% maksymalnej częstości akcji serca. Ta natomiast stanowi górną granicę częstości uderzeń serca, którą może znieść bez szwanku układ krążenia.

 • Zawartość alkoholu we krwi

  Oblicz jaką możesz mieć zawartość alkoholu we krwi po wypiciu wybranej ilości alkoholu.

 • Zawartość tłuszczu w organizmie

  Procentowa zawartość tłuszczu w organizmie jest ułamkiem całkowitej masy ciała, który stanowi masa tkanki tłuszczowej. Na potrzeby tego opracowania wykorzystamy metodę jej obliczania przygotowaną przez Marynarkę Wojenną Stanów Zjednoczonych (U.S. Navy).

Ciekawostki
 • 1-07-2015

  Kalkulator fx-5800P

  Kalkulator fx-5800P wśród kalkulatorów CASIO jest jakby ogniwem łączącym zwykłe kalkulatory naukowe z zaawansowanymi kalkulatorami graficznymi. Jego wygląd nie zdradza ukrytych w nim możliwości. Kalkulator jest tak samo cienki jak kalkulatory naukowe. Na ...

 • 1-07-2015

  Miliard kalkulatorów

  Z końcem grudnia 2006 roku całkowita sprzedaż kalkulatorów Casio na świecie przekroczyła miliard sztuk Casio osiągnęło ten wynik w 41 lat. Pierwszy kalkulator tej firmy, model 001, wszedł do sprzedaży w 1965 roku. „Fakt, że mogliśmy sprzedać miliard...

 • 1-07-2015

  1972 CASIO Mini

  W drugiej połowie lat 60 na rynku konkurowało ze sobą ok. 50 producentów kalkulatorów Jednak ze wzgledu na wysoką cenę, kalkulatory były uzywane głównie w biurach. Przełom nastapił w 1972 r. W sierpniu tego roku, firma CASIO wprowadziła do sprzedarzy ...

Adres e-mail

Temat

Treść wiadomości

Wpisz kod
captcha

Znajdź kalkulator dla siebie X

Znajdź kalkulator dla siebie X

Znajdź kalkulator dla siebie X

Znajdź kalkulator dla siebie X

Znajdź kalkulator dla siebie X

Znajdź kalkulator dla siebie X

Znajdź kalkulator dla siebie X

Znajdź kalkulator dla siebie X

szerokość taśmy

Znajdź kalkulator dla siebie X

Znajdź kalkulator dla siebie X

Znajdź kalkulator dla siebie X

Znajdź kalkulator dla siebie X